Pierwszy oazowy Flashmob w Sokołowie Podlaskim

Sokołowska Oaza, bardzo prężnie rozwijająca się wspólnota, zorganizowała pierwszy w mieście Flashmob. Wydarzenie, którego nazwa brzmi tajemniczo, 10 września przyciągnęło mieszkańców na plac przy Konkatedrze . W niedzielne przedpołudnie, po Mszy Świętej o godzinie 11 parafian czekało małe zamieszanie.

Wychodzący wraz z tłumem z kościoła oazowicze zatrzymali się na chwilę w bezruchu, trzymając jednocześnie symbole oraz hasła oazy. Grupa byłą dość liczną dzięki czemu całe zajście było bardzo efektowne.  Następnie zainteresowani mogli posłuchać hymnu tegorocznej Oazy „Sługa Niepokalanej” w wykonaniu młodzieży. 
Ciekawym punktem całego wydarzenia było głoszenie świadectw przez uczestników. Animator Mateusz, czyli pomysłodawca i organizator Flashmoba mówił jak bardzo w życiu pomaga mu posługa w Oazie oraz przypomniał, że grupa funkcjonuje już od 3 lat przy Sokołowskiej Konkatedrze. Uczestniczki wspominały, że Oaza kształtuje nie tylko ich duchowość ale także otwiera na drugiego człowieka i jest świetnym miejscem do poznania nowych, wartościowych ludzi. Integracyjnym tańcem młodzież chciała podziękować zgromadzonym za poświęcenie czasu oraz pokazać że spotkania oazowe mają też  integracyjny wymiar.
Dla młodych oazowiczów flashmob to okazja do promocji ich wspólnoty, zachęcenia młodzieży jeszcze nie związanej z oazą do tego by wsparli ich szeregi. Dzięki temu wydarzeniu parafianie mogli zobaczyć w jaki sposób funkcjonuje oaza i poznać jej członków.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z Flashmoba oraz dołączenia do formacji.

Wiktoria Głowacz