Ogłoszenia parafialne - 19 listopada 2017 - XXXIII Niedziela Zwykła

 1. We wtorek (22 listopada) wspomnienie św. Cecylii Dz. i M. Patronuje ona muzyce kościelnej. Przez jej wstawiennictwo modlimy się w int. organistów, chórów i scholii parafialnych.
 2. Pan organista kontynuuje roznoszenie poświęconych opłatków. Porządek roznoszenia w tym tygodniu będzie następujący:​
 • poniedziałek – ul. Śniadeckich i Gagarina; wiecz. blok – ul. Skłodowskiej 18 A
 • wtorek – Kupientyn; wieczorem blok – ul. Skłodowskiej 18 B
 • środa – ul. Ząbkowska i Jaśminowa; wieczorem blok – ul. Skłodowskiej 18 C
 • czwartek – ul. Krzywa; wieczorem blok – ul. Skłodowskiej 12
 • piątek – ul. Targowa i Malinowskiego; wieczorem blok- ul. Skłodowskiej 14 
 • sobota – dokończenie bloku ul. Skłodowskiej 14 oraz domy, w których nie zastano nikogo w dni wyznaczone
 1. Organizatorzy Orszaku Trzech Króli, który po raz drugi przejdzie 6 stycznia ulicami naszego miasta zachęcają do internetowego głosowania w konkursie „GŁOSUJ NA WIELBŁĄDA”. Głosowanie odbywa się na stronie orszak.org. Szczegóły również na stronie naszej parafii.
 2. Na tablicy ogłoszeń znajdziemy też Komunikat Kurii Diecezjalnej o możliwości służby w batalionie Wojsk Obrony Terytorialnej w Bielsku Podlaskim. 
 3.  Drohiczyńskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej zapraszają na muzyczne warsztaty pt. „Ja jestem Prawdą”, które odbędą się 8-10 grudnia 2017 r. w Domu Miłosierdzia w Sokołowie Podlaskim. Zaproszona jest młodzież, która lubi śpiewać muzykę liturgiczną i jest w 2 kl. gimnazjum lub wyżej (także liceum i studenci). Szczegóły na plakacie.
 4. Można zapisać się jeszcze na wyjazd do Torunia na obchody rocznicy powstania Radia Maryja. Informacje na tablicy ogłoszeń.
 5. W dniach 24 - 26 listopada u Sióstr Karmelitanek w Siemiatyczach będą odbywały się rekolekcje dla członków Wspólnot Maryjnych. Zgłoszenia do 20 listopada. Zachęcamy do udziału. 
 6. Przypominamy – dziś w III Niedziele miesiąca Msza św. o godz. 16.00 z nauką dla małżonków i narzeczonych. Po niej spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania oraz spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończącą rok liturgiczny. Swoje patronalne święto obchodzi wtedy WSD w Drohiczynie, Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
 8. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Robert Dudek, Rafał Wołosiak oraz Tadeusz Majewski. Rodzinom wyrażamy głębokie współczucie; zmarłych polecamy w modlitwie - Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie