Ogłoszenia parafialne - 23 kwietnia 2017 - Niedziela Miłosierdzia

  1. Podkreślamy dziś największy przymiot Boga, jakim jest Jego Miłosierdzie. Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy Miłosierdzia Bożego w naszej świątyni, tam po każdej Mszy św. będzie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego i możliwość ucałowania relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Uroczystość odpustową w Sanktuarium przeżywa dziś nasza sąsiednia parafia.
  2. Rozpoczęliśmy również Tydzień Miłosierdzia. Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na cele charytatywne w diecezji oraz na pomoc ofiarom wojny w Syrii.  Przy tej okazji chcemy wyrazić podziękowanie wszystkim osobom zaangażowanym w pracę Caritas, zarówno w Parafialnym Oddziale, jak i w Szkolnych Kołach – wolontariuszom i opiekunom. Niech ich posługa przynosi radość i pomoc potrzebującym, a im samym obfite łaski Bożej dobroci.
  3. W tym tygodniu będziemy wspominać m.in.: w poniedziałek (24 kwietnia) uroczystość św. Wojciecha B. M. Głównego patrona Polski oraz we wtorek (25 kwietnia) św. Marka Ewangelistę.
  4. W dniach 24 – 28 kwietnia br. Centrum Pomocy Socjalnej oraz Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim organizują kampanię społeczną pod nazwą „NIEBIESKI TYDZIEŃ”. Celem jest pomoc osobom, które zostały skrzywdzone w wyniku przestępstwa, w tym przemocy domowej i nie mają wiedzy jak uzyskać pomoc.  W tych dniach specjaliści będą pełnić dyżur w Urzędzie Miasta (niski parter, wejście od strony ul. Wolności) w godz. 16.00 – 17.00.
  5. Składamy podziękowanie za ofiary złożone na rzecz parafii: z ul. Prostej – 100 zł, z ul. Niecałej – 400  zł oraz bezimiennie na ołtarz – 200 zł i 2000 zł.
  6. Z przyszłą niedzielę (30 kwietnia) po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej. Przypominamy o zaproszeniu na majową pielgrzymkę autokarową organizowaną przez Akcję Katolicką. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  7. Przypominamy również o konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej z okazji 100 lecia objawień Matki Bożej Fatimskiej. Dokładny regulamin znajduję się na tablicy ogłoszeń.
  8. Zachęcamy do czytania prasy  katolickiej.  Można nabyć kolejny nr tygodnika Niedziela poświęcony tematowi Miłosierdzia Bożego.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. Ryszard Dudek, Zofia Więckowska i Waldemar Kruszewski.  Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłych polecamy w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.