Ogłoszenia parafialne - XII Niedziela Zwykła - 23 czerwca 2019

 1. Zachęcamy do udziału w czerwcowych nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w obchodach Uroczystości Bożego Ciała, a szczególnie tym którzy czynnie zaangażowali się w przygotowanie i przebieg procesji eucharystycznej oraz udekorowanie ołtarzy.
 3. Do czwartku codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z nieszporami i procesją eucharystyczną.
 4. W poniedziałek (24 czerwca) Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Pamiętając o modlitwie obfitości Bożych darów życzymy ks. inf. Janowi Sobechowiczowi.
 5. W czwartek (27 czerwca) o godz. 18.00 zakończenie Oktawy Bożego Ciała – Msza św. z procesją, błogosławieństwo ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.
 6. W piątek (28 czerwca) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę (29 czerwca) Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, a w naszej parafii Uroczystość odpustowa ku czci Niepokalanego Serca NMP.  Msze św. o godz. 6.30, 9.30, 12.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 12.30 procesja eucharystyczna. W przeddzień uroczystości odpustowej (w piątek) od wieczornej Mszy św. do Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00 czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem dla wszystkich, szczególnie grup modlitewnych. Zapraszamy.
 8. W przyszła niedzielę (30 czerwca) przy naszej konkatedrze zbierane będą podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną w szkołach.  W niektórych miastach Polski już poczyniono kroki, by od przedszkola przekazywać dzieciom seksualizujące i demoralizujące treści. Ustawa ma temu zapobiec. Przy składaniu podpisu potrzebny będzie nr PESEL.
 9. Składamy podziękowanie za ofiary rzecz parafii złożone na tacę oraz indywidualnie:, a także za dar ołtarza od rodziców dzieci pierwszokomunijnych w postaci trójtonowego gongu liturgicznego.
 10. Jest kolejny nr tygodnika NIEDZIELA. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. W sobotę (29 czerwca) o godz. 9.30 Msza św. w int. mieszkańców ul. Akacjowej z racji nawiedzenia obrazu Chrystusa Miłosiernego.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Haline Ługowską, Czesławę Wyszomirską i Magdalenę Więckowską. Rodzinom składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłych  polecamy w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.