Ogłoszenia parafialne - 21 - VI Niedziela Wielkanocna


1. Przypominamy o próbach przed Pierwszą Komunią św. w tym tygodniu. We wtorek (23 maja) o godz. 18.45 i czwartek (25 maja) o godz. 18.45.
2. W tym roku rocznica Pierwszej Komunii św. będzie miała miejsce w Uroczystość Niepokalanego Serca N.M.P. w sobotę (24 czerwca) o godz. 12.30.
3. W poniedziałek (22 maja) w Święto patronalne Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. Stanisława Brzóski w naszej Konkatedrze będzie sprawowana Msza św. o godz. 9.30.
4. We wtorek (23 maja) ok. godz. 15.00 zawita do nas V Sztafeta Niepodległości śladami księdza generała Stanisława Brzóski. Przy pomniku ks. Brzóski nastąpi powitanie uczestników, a następnie złożenie kwiatów w miejscach pamięci narodowej. O godz. 15.30 w Konkatedrze zostanie odprawiona Msza św. z udziałem uczestników sztafety. Zapraszamy wszystkich parafian oraz mieszkańców naszego miasta. W ten sposób uszanujmy naszych bohaterów, a także inicjatywę uczestników i organizatorów sztafety.
5.W przyszłą niedzielę (28 maja) kolejne nabożeństwa poświęcenia pól. Msze św. w intencji mieszkańców:
  •     o godz. 8.00    - Podrogów, ul. Świerkowa, Nieciecka i ulice przyległe
  •    o godz. 9.30     - Kasmy
  •     o godz. 11.00  - ul. Międzyrzecka, Graniczna, Repkowska i ulice przyległe.
Poświęcenia będą o godz. 14.00; prosimy o pojazdy. Ewentualne zmiany prosimy ustalić i zgłosić wcześniej. Przypominamy dziś poświęcenia pól: ul. Kupientyńska, Podkupientyn, ul. Witosa i ulice przyległe, Żanecin, ul. Kosowska, Żytnia, Łowiecka i Łubianki.
5. Można zapisać się jeszcze na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, która odbędzie się w dn. 2-3 czerwca br. Koszt 150 zł.
6. Składamy podziękowanie za ofiary na rzecz parafii: z ul Kupientyńskiej ofiara bezimienna – 100 zł, od mieszkańców ul. Kosowskiej, Żytniej z okazji poświęcenia pól – 600 zł, od mieszkańców ul. Łowieckiej i Łubianek – 760 zł, od mieszkańców Wojewódek Dolnych – 1060 zł, od mieszkańców Wojewódek Górnych - 770 zł, od mieszkańców Dziegietni z racji poświęcenia pól – 590 zł oraz z okazji peregrynacji 1140 zł, a także od mieszkańców Sypytek z racji poświęcenia pól – 530 zł.
7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie dla rodziców kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
8. Jest do nabycia nowy nr tygodnika NIEDZIELA. Tematami numeru są: 97. rocznica urodzin Papieża Polaka oraz świadek wielkich pontyfikatów – abp Mieczysław Mokrzycki.
9. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Sławomir Harke. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłego polecamy w modlitwie – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…