I Niedziela Adwentu 27 listopada 2022

 
  1. Rozpoczynamy Okres Adwentu, który przygotowuje nas do Świąt Bożego Narodzenia. Msze święte roratnie w naszej parafii odprawiane będą codziennie od pon. do sob. o godz. 6.30; dzieci z lampionami zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki na godz. 18.00.
 
  1. W adwencie tradycyjnie zaopatrujemy się w poświęcony ołatek wigilijny. Można go nabyć u pana Kościelnego i u pana Organisty po Mszach św. pod chórem oraz w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akację OD SERCA.
0Dnia 29 listopada (wtorek) od godz. 15.00 w kawiarence na starej plebanii będą przyjmowane zapisy na paczki świąteczne. Prosimy zgłaszać się indywidualnie. Od następnej niedzieli (4 XII) CARITAS będzie rozprowadzać świece wigilijne w cenie 10 i 20 zł.
 
  1. Zapraszamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00.
 
  1. We środę (30 listopada) Święto św. Andrzeja Apostoła patrona naszego księdza Proboszcza. Z tej okazji składamy księdzu Prałatowi najserdeczniejsze życzenia imieninowe. Niech ich wyrazem będzie nasza gorąca i szczera modlitwa. Z tej okazji o godz. 17.15 Nabożeństwo różaniec i Msza św. o godz. 18.00 ofiarowane będą w intencji ks. prałata. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 
  1. W tym tygodniu przypada; pierwszy czwartek miesiąca. Różaniec za kapłanów i o nowe powołania o godz. 17.15. Pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwie wynagradzającym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30, 15.30 i 18.00. Chorych będziemy odwiedzać od godz. 8.00.  Pierwsza sobota miesiąca:  Msze św. z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 6.30 i 18.00 z różańcem i adoracją wynagradzającą.
 
  1. W przyszłą niedzielę (4 grudnia) zbierane ofiary będą przeznaczone na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 
  1. Czytajmy prasę katolicką. Jest nowy numer tygodnika Niedziela.
 
  1. Bóg zapłać za ofiary składane na tace oraz indywidualne z: Karlusina - 100 zł i ul. Teligi - 200 zł
 
  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Bogdana Świnarskiego. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłego polecajmy w modlitwie – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.