Ogłoszenia parafialne - Niedziela Zmartwychwstania - 21 kwietnia 2019

  1. Mamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego; wszystkim parafianom i gościom składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego na przeżywanie tych Świąt. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy Was i Wasze rodziny zdrowiem, pokojem i jednością (...)
  2. Korzystając z okazji dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się czynnie w obchody Triduum Paschalnego: zaczynając od dzieci biorących udział w procesji rezurekcyjnej, służbie liturgicznej - ministrantom i lektorom, panom kościelnemu i organiście, scholii i chórowi parafialnemu, OSP z Kupientyna, OSP z Wojewódek Górnych i Dolnych, Państwowej Straży Pożarnej, osobom dekorującym ciemnicę i Grób Pański na czele z Panią Moniką Wrzosek oraz wszystkim, którzy brali udział w obchodach tej pięknej liturgii.
  3. Jutro Wielkanocny Poniedziałek, porządek Mszy św. niedzielny. Tradycyjnie ofiary z tacy przeznaczone są na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  4. Liturgiczne obchody Uroczystości Wielkanocnej trwają przez osiem dni (czyli tzw. oktawę). Sam zaś okres wielkanocny trwa pięćdziesiąt dni, aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.
  5. Za tydzień (28 kwietnia) Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00, a w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna przygotowująca do przeżywania tej uroczystości. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na dzieła charytatywne Caritas. O godz. 11.00 tego dnia z konkatedry wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na uroczystości odpustowe.
  6. Składamy podziękowanie za wszelkie ofiary złożone na rzecz parafii: of. bezimienne z ul. Niecałej – 500 zł, z ul. Prostej – 100 zł, z ul. Świerkowej – 200 zł, z Kupientyna – 500 zł.
  7. Są jeszcze wolne miejsca na Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka, które odbędzie się w sobotę 27 kwietnia  w Niepokalanowie.  Wyjazd autokarem o godz. 6.00 z parkingu przed konkatedrą. Wyjazd jest bezpłatny.  Zapraszamy również osoby, które chciałyby podjąć stałą modlitwę za kapłanów.
  8. W minionym pożegnaliśmy śp. Ryszarda Wojewódzkiego i Czesława Szewczuka.  Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłego polecamy w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.