Ogłoszenia parafialne - 17 września 2017 - XXIV Niedziela Zwykła

1.      W tym tygodniu będziemy wspominać: w poniedziałek (18 września) św. Stanisława Kostkę patrona dzieci i młodzieży polskiej, w czwartek – św. Mateusza Apostoła, a w  sobotę – św. Ojca Pio.
 
2.      W najbliższą sobotę i niedzielę (23 - 24 września) na Jasnej Górze  odbędzie się  XXXIII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Zachęcamy do udziału. W naszej parafii małżonków zapraszamy dziś i w każdą III niedzielę miesiąca na godz. 16.00 na Mszę św. z kazaniem dla małżeństw i narzeczonych.
 
3.      Przypominamy o zapisywaniu w zakrystii dzieci klas III Szkół Podstawowych, które mają w przyszłym roku przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej.
 
4.      Młodzież oazowa  zaprasza na spotkania formacyjne. Dla dzieci z podstawówki odbywają się one  na plebani Parafii Miłosierdzia Bożego w każdą sobotę o 10.00 i 11.00. Dla młodzieży gimnazjalnej, szkół średnich i klas 7 w naszej parafii w każdą sobotę o godz. 18.00 i 19.00 na sali wikariatu. Szczegóły na ulotkach na końcu kościoła oraz na stronie internetowej parafii.
 
5.      Drohiczyńskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej zapraszają wszystkich, którzy lubią śpiewać na warsztaty, które odbędą się w dniach 6 - 8 października w Sokołowie Podlaskim w Domu Miłosierdzia. W planie będą m.in. współbrzmienia, emisja głosu, praca nad głównym utworem z gościem specjalnym oraz wspólna modlitwa.
 
6.      Jest do nabycia kolejny nr tygodnika NIEDZIELA. Przeczytamy w nim m.in. o Różańcu do granic. Jest to nowe wezwanie,  aby w dniu 7 października Polacy podjęli modlitwę różańcową na wszystkich granicach Polski.
 
7.      W związku z powyższą inicjatywą wierni dekanatu sokołowskiego zaproszeni są do tej modlitwy w dniu 7 października do parafii  Nurzec Stacja. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autokarowy. Zapisywać można się w zakrystii.
 
8.      W przyszłą sobotę (23 września) Akcja Katolicka organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów w Różanymstoku, Świętej Wodzie i Sokółce. Koszt 60 zł. Zapisy u p. Krzysztofa Rybaka nr tel. 694 595 958.
 
9.      Przypominamy: dziś po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie organizacyjne dla rodziców i kandydatów do bierzmowania.
 
10.  Również dziś po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 
11.  Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii złożone na tacę oraz indywidualnie: bezimiennie – z ul. Śniadeckich 200 zł, z ul. Długiej 200 zł i ul. Pięknej 100 zł
 
12.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Zenobia Wojewódzka i Walenty Grzeszek. Rodzinom składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłych polecamy w modlitwie – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.