Ogłoszenia parafialne - XI Niedziela Zwykła - 17 czerwca 2018

  1. W ubiegłą niedzielę (10 czerwca) ks. Bp Tadeusz Pikus poświęcił nowo wybudowaną kaplicę pw. św. Jana Pawła II w Wojewódkach Górnych. Dziś jest okazja by wyrazić  podziękowanie za inicjatywę i podjęcie trudu budowy mieszkańcom Wojewódek, według ich zasług i zaangażowania, wszystkim budowniczym i ofiarodawcom. Niech to dzieło ustanowione na chwałę Bożą – skupia na modlitwie, jednoczy i wskazuje na obecność Chrystusa wśród mieszkańców.
  2. W najbliższy piątek (22 czerwca) długo wyczekiwane przez dzieci i młodzież zakończenie roku szkolnego. Przez uczestnictwo we Mszy św. która będzie o godz. 8.00 podziękujemy Panu Bogu za czas nauki i poprosimy o błogosławieństwo na czas wakacji. Trudno sobie wyobrazić, by polska rodzina, w której są dzieci i młodzież kończyła rok szkolny bez Boga, więc zapraszamy serdecznie na tę Mszę św. dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.
  3. W sobotę (23 czerwca) w dniu modlitwy za ojców - z całej Polski na Jasną Górę pielgrzymują mężczyźni (w każdym wieku) w ramach inicjatywy modlitewnej: Mężczyźni u tronu Królowej – Oblężenie Jasnej Góry. Z naszej parafii planowany jest wyjazd autokarem lub busem; można zapisać się w zakrystii (do środy 20 czerwca) Tam też szczegóły wyjazdu, a w zewnętrznej gablocie znajdziemy plakat informacyjny. Z pielgrzymką ma pojechać ks. Adam.
  4. W niedzielę (24 czerwca) Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to również dzień imienin ks. infułata Jana Sobechowicza.
  5. W zakrystii można zapisać się na pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu i Kalwarii Jerozolimskiej w Głotowie, która odbędzie się w dn. 29 - 30 czerwca. W Gierzwałdzie odbędzie się wtedy Dzień Pokutny z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Koszt wyjazdu z noclegiem to ok. 120 zł. Program szczegółowy znajdziemy na tablicy ogłoszeń.
  6. Jest kolejny nr tygodnika NIEDZIELA. Czytajmy prasę katolicką.
  7. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  8. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
  9. Przypominamy o możliwości wyjazdów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Oazę i KSM. O szczegóły można pytać księży w zakrystii.