Sokołowska Oaza

Czujesz duchowy niedosyt ?
​Zapraszamy już teraz na Sokołowską Oazę.
Przyjdź i poznaj wartościowych ludzi! Tu nigdy się nie nudzimy!
Zapraszamy młodzież gimnazjalną oraz szkół średnich.

Dołącz do nas na facebooku:
Sokołowska Oaza 
Grupa Sokołowskiej Oazy"Jak podobny jest zmarły
do tego co zasnął,
śmierć - do snu,
zmartwychwstanie — do poranku!
Niech będzie Bóg uwielbiony,
On życie przywraca umarłym!"

Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was potrzebnymi Łaskami! Niech każdy z nas pamięta co najważniejsze jest w Wielką Noc!  Życzymy wszystkim prawdziwego Zmartwychwstania w sercu!
Sokołowska Oaza

W sobotę 8 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie naszej oazy, prowadzone przez s. Mariolę. Tym razem tematem była miłość i Triduum Paschalne.

W niedzielę 26 marca oraz w sobotę 1 kwietnia w Sokołowskim Ośrodku Kultury i kościele pw. św. Faustyny odbyło się Misterium Męki Pańskiej w reżyserii państwa Hanny i Mirosława Grochowskich na podstawie scenariusza księży salezjanów: ks. dr Franciszka Harazima i ks. dr Antoniego Hlonda.
W dniach 24-26 marca odbyły się Drohiczyńskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Nurcu Stacji u sióstr Urszulanek, na których nie zabrakło i nas. Dla większości  z nas były to pierwsze warsztaty. Hasłem marcowego spotkanie było zdanie ojca Joachima Badeniego ,,Nie bój się żyć”.
Za nami kolejne oazowe spotkanie. Odbyło się w sobotę 18 marca, a poprowadził je animator Mateusz. Tematem przewodnim było podejście do osób starszych. Po kolei podzieliliśmy się rodzinnymi historiami dotyczącymi naszych dziadków, a następnie przeczytaliśmy  fragment Listu Apostolskiego Jana Pawła II Do osób w podeszłym wieku i opowiadanie Bruno Ferrero z książki Czy jest tam ktoś? .  
W piątek 17 marca nasza Oaza uczestniczyła wspólnie w drodze krzyżowej. Pierwszych siedem rozważań czytali przedstawiciele naszej grupy a kolejne prowadzone były przez członków Domowego Kościoła (wspólnoty, która jest rodzinną gałęzią Ruchu Światło-Życie). Wszystkie refleksje, które wprowadzały do przeżywania poszczególnych stacji, dotyczyły głównie rodziny.
W sobotę 11 marca 2017 r. w ramach naszej oazowej formacji odbyło się spotkanie pod hasłem "Posłuszeństwo rodzicom". Zagadnienie to od razu nas zaintrygowało. Pod opieką siostry Marioli i księdza Pawła przeprowadziliśmy psychotest, który mający pokazać jacy rzeczywiście jesteśmy w stosunku do naszych bliskich. Mimo, iż test był prosty, dał nam on wiele do myślenia.
W sobotę 21 stycznia 2017 r. na naszym spotkaniu gościliśmy  państwa Hannę i Sławomira Pieniak, którzy  należą  do Domowego Kościoła w Sokołowie Podlaskim, a więc również do Ruchu Światło - Życie. Mogliśmy  dowiedzieć  się jak funkcjonuje ta wspólnota. Co jest charakterystyczne dla rodzin z domowego kościoła czyli m.in główne hasło: nic kosztem rodziny.
W sobotę 4 marca 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie naszej Sokołowskiej Oazy. Było kolejnym z cyklu comiesięcznych spotkań z gościem specjalnym, tym razem był to Patryk Kosiński ze Wspólnoty Ruchu Światło – Życie przy Kościele Akademickim św. Anny w Warszawie.
Czym byłoby uczestnictwo w Oazie i poznawanie Ruchu Światło Życie bez odwiedzenia kolebki tej formacji – Krościenka nad Dunajcem? Właśnie to miejsce, w otoczeniu szczytów Pienin, blisko 60 lat temu Sługa Boży Franciszek Blachnicki uczynił centrum Ruchu. To właśnie tam, nasza Grupa Oazowa udała się na Mini Oazę Zimówkę z inicjatywy głównego animatora w Sokołowie Mateusza Mazańskiego, siostry Marioli Nacewicz oraz ks. Pawła Koca.

Strony