Caritas

Parafialny Zespół Caritas powstał 13 listopada 1997 r. Pomysłodawcą i założycielem był ks. Roman Kowerdziej, ówczesny wikariusz parafii konkatedralnej,  który przez 2 lata był również jego opiekunem. W 1999 r. Caritas konkatedralne przyjęło za swego patrona bł. o. Honorata Koźmińskiego. Z tej okazji przez członków zespołu została ufundowana chorągiew z wizerunkiem patrona, którą podczas swojej pielgrzymki w Drohiczynie dnia 10 czerwca 1999 r. poświęcił Jan Paweł II.

Nie zmarnuj okazji, podaruj coś „od serca”! W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka na Rok Miłosierdzia, Caritas naszej Diecezji organizuje akcję „od serca”, w którą może włączyć się każdy z nas.
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to przedświąteczna akcja Caritas, dzięki której od 22 lat gości w naszych domach płomień świecy symbolizującej miłość Jezusa Chrystusa. W tym roku odbywa się ona pod hasłem: Głodni Miłosierdzia.
W dniach 28 - 29 marca br. Caritas Polska na terenie całego kraju przeprowadziła akcję Wielkanocna Zbiórka Żywności pod hasłem - TAK, POMAGAM!. Na terenie Sokołowa Podlaskiego, tak jak w całej Diecezji Drohiczyńskiej, włączyły się Szkolne Koła Caritas, które działają przy placówkach oświatowych: Publicznym Gimnazjum Nr 1 im. Pawła Kamińskiego, I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej - Curie, Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego.