PIERWSZY I DRUGI LISTOPADA

1 listopada obchodziliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych. Pan Jezus w tym dniu przypomniał nam, że najważniejszym celem naszego życia jest dobro, dzięki któremu zdobywamy przyjaźń drugiego człowieka, a przede wszystkim samego Boga, który obdarzy nas mianem „Błogosławieni”, czyli szczęśliwi w swoim Królestwie.
 
Procesja z Konkatedry na cmentarz przy ul. Chopina wyruszyła po Mszy św. o godz. 11.00. Po modlitwach na cmentarzu nastąpiło święcenie pomników.
We wtorek 2 listopada obchodziliśmy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Myśli nasze i uczucia krążyły wokół wszystkich naszych drogich zmarłych. Nie ma ich pośród nas, odeszli, pozostawiając żal, smutek, pustkę. Nasi najbliżsi: rodzice, rodzeństwo, krewni i przyjaciele, tak nam ich brakuje, tak byśmy chcieli, by stali tu dziś z nami i pośród nas. Oddalibyśmy nieraz wszystkie skarby świata, żeby niektórych z nich na powrót przywrócić do życia. Niepotrzebnie! Bo oni wszyscy żyją u Boga, w niebieskim Jeruzalem. Łączymy się z nimi w prawdzie świętych obcowania. Oni są szczęśliwi, zawsze wpatrzeni w światłość niegasnącą, sprawują wieczystą liturgię dzieci Bożych przed tronem Baranka.
Nasze Msze święte, w których w tych dniach uczestniczyliśmy były przedsmakiem, zapowiedzią, figurą tej niebiańskiej, na którą doszli już nasi najdrożsi zmarli. Niech odpoczywają w Bogu, w Jego pokoju. Niech Chrystus, którego nigdy się nie zaparli, którego nie zdradzili, będzie ich wieczną nagrodą, radością i szczęściem.
2 listopada, po Mszy św. o godz. 11.00, udaliśmy się w procesji na cmentarz przy ul. Bartoszowej, aby tam modlić się za naszych zmarłych.
Przez cały listopad odmawiamy różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach. W dni powszednie o godz. 17.00 i w niedziele o godz. 15.00. W każdy pierwszy czwartek miesiąca odprawiana jest Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
W tym roku, ze względu na przedłużającą się pandemię, odpust zupełny za zmarłych można uzyskać przez cały listopad. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: Wzbudzić intencję jego otrzymania. Być w stanie łaski uświęcającej. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
Polecajmy miłosierdziu Bożemu szczególnie tych, którzy znajdują się w czyśćcu, którzy czekają na oglądanie Boga twarzą w twarz.