Sokołowska Oaza na DWML.

W dniach 6 – 8 października br., tym razem w naszym mieście, odbyły się Drohiczyńskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej. Wzięło w nich udział także kilkanaście osób z  Sokołowskiej Oazy. Spotkanie upłynęło pod hasłem „Ja jestem drogą”, a pieśni, których wspólnie uczyliśmy się, doskonale wpisywały się w tytuł warsztatów.

Przez  trzy dni ćwiczyliśmy swoje głosy, poszerzaliśmy wiedzę na temat emisji i technik śpiewu, a także z radością bawiliśmy się muzyką i naszym wspólnym brzmieniem. Jedną z najważniejszych części naszej nauki były zajęcia – zarówno grupowe, jak i indywidualne – z panią Anną, która była naszym gościem specjalnym.
Jednak DWML to nie tylko śpiew i muzyka – to także swoiste rekolekcje, spędzone w gronie przyjaznych osób. Każdego dnia gromadziliśmy się na wspólnej modlitwie, czy to podczas Mszy Świętej, Namiotu Spotkania czy w czasie Adoracji. W sobotę włączyliśmy się też duchowo w akcję „Różaniec do granic”, odmawiając część radosną Różańca Świętego.
Podsumowując, warsztaty były doskonałą okazją do nauki, pracy nad swoim talentem, skupienia i zgłębiania Ewangelii oraz nawiązania nowych znajomości. Następne spotkanie jest już zaplanowane! Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach w grudniu, również w Sokołowie Podlaskim. Sokołowska Oaza z pewnością ponownie będzie bardzo liczną grupą na DWML  :)

Weronika Grochowska