Oaza na Drohiczyńskich Warsztatach Muzyki Liturgicznej

W dniach 6 - 8 grudnia 2017 r. po raz kolejny w Sokołowie Podlaskim odbyły się Drohiczyńskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej. Wzięło w nich udział wielu członków Sokołowskiej Oazy. Czas spędzony pod hasłem „Ja jestem prawdą” były swoistymi rekolekcjami adwentowymi.
Dni upłynęły nam na ćwiczeniu pieśni, a niektóre z nich idealnie wkomponowywały się w okres oczekiwania na przyjście Jezusa. Nie zabrakło też czasu na codzienną Mszę świętą, sobotni namiot spotkania i adorację. Gościliśmy ponownie panią Annę Waligórę-Tarnowską, która pokazała nam jak można dobrze ćwiczyć prawidłowe oddychanie podczas śpiewu. Ważnym wydarzeniem była Wigilia w sobotni wieczór. Wspólnie modliliśmy się, łamaliśmy się opłatkiem, wypowiadając szczere, płynące z serca życzenia.
   Podsumowując, warsztaty to nie tylko okazja do kształtowania swojego głosu. Przede wszystkim stanowią one wspólnotę ludzi, którzy chcą razem śpiewać, modlić się i po prostu przebywać ze sobą. Zapraszamy już teraz na kolejne warsztaty  w dniach 16-18 marca 2018 r.
Martyna Błońska