Nowa Róża Różańcowa pw. św. Rity

Św. Rita - żona, matka, wdowa i … siostra zakonna - została patronką nowego Koła Żywego Różańca w naszej parafii. Wydarzenie to miało miejsce w dniu 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, podczas wieczorowej Mszy Świętej.
Tym razem, tydzień po mężczyznach zakładających Koło Różańcowe pw. św. Józefa, to 20 kobiet pragnących włączyć się w szeregi Stowarzyszenia Żywego Różańca, przy stopniu prezbiterium złożyło akt ofiarowania siebie Matce Bożej.
Ceremonię przyjęcia ks. Łukasz Borzęcki zakończył słowami, które przewiduje Rytuał Żywego Różańca: „Zostaliście przyjęci do Żywego Różańca i do udziału w odpustach różańcowych. Módlcie się wytrwale i żyjcie w miłości, a Bóg pokoju i łaski niech będzie z wami. Amen.”
Po zakończonej Mszy św. odbyło się krótkie spotkanie z parafialnym opiekunem, który przybliżył obecnym ważniejsze obowiązki wynikające z przynależności do Koła oraz daty i warunki niezbędne do uzyskania wielu odpustów. Członkinie Koła otrzymały na pamiątkę poświęcone obrazki św. Rity i do rozważania tajemnice różańcowe. Zelatorką została, jedna z członkiń, pani Dorota Wróblewska.
Św. Rita należy do najbardziej popularnych świętych na świecie. Jest patronką w sprawach trudnych i beznadziejnych, a także opiekunką wielu dzieł charytatywnych i bractw. Mamy to szczęście, że w naszej świątyni, w bocznym ołtarzu, obok Krzyża św., stanowiącego centrum ołtarza, umieszczona została  figura Świętej, a także Jej relikwie. Św. Rita z Cascii, wypełniając w swym życiu przesłanie przebaczenia, stanowi dla każdego niezwykle czytelny wzorzec do naśladowania. Jest Ona także skutecznym orędownikiem u Boga, tylko zaufajmy.
Renata Przewoźnik