Zachęcamy do udziału w Triduum Paschalnym – bądźmy razem w tym wyjątkowym czasie!


Triduum Paschalne (z łac. triduum – Trzy Dni) to najważniejsze wydarzenie w ciągu roku liturgicznego katolików. Jego istotą jest celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, która rozpoczyna się wieczorną Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, a kończy się drugimi nieszporami po południu Niedzieli wielkanocnej.  Wielki Czwartek – Członkowie Kół Różańcowych o godz. 17.00 rozpoczną modlitwę różańcową w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 24.00. W tym, dniu przypada 10 rocznica świeceń biskupich Ks. Piotra Sawczuka ordynariusza drohiczyńskiego. W modlitwie polecamy go Bogu. 

Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Chrystusa. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego oraz miejsc świętych w Ziemi Świętej. Adoracja przy Grobie Pańskim przez całą noc.W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia.
 
Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Po liturgii czuwanie do godz. 22.00.Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9.00 – 15.00 (co pół godziny). Będzie możliwość zaopatrzenia się w wodę święconą. Skarbonki z jałmużną wielkopostna kładziemy do kosza przed ołtarzem. Pamiętajmy też, że trwa wtedy adoracja Najświętszego Sakramentu. W wioskach poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 według tradycyjnego porządku.

Niedziela Wielkanocna - Rezurekcja o godz. 6.00. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 8.00. (Porządek: 6.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 20.00.)