Spotkanie popielgrzymkowe grupy sokołowskiej - 15 września 2018

W sobotę, 15 września 2018 r. w Konkatedrze w Sokołowie Podlaskim odbyło się spotkanie pielgrzymów tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę.
Spotkanie rozpoczęła Msza Święta o 18.00, sprawowana przez księży przewodników oraz posługujących w grupie pomarańczowej.

Mszy Świętej przewodniczył gospodarz spotkania w Sokołowie, ksiądz Łukasz Grabowski, drugi przewodnik grupy, a kazanie wygłosił ksiądz Paweł Koc, który w zeszłym roku był przewodnikiem, a w tym roku pomagał w grupie. W homilii podkreślił, że mimo tego, że dokładnie miesiąc temu piesza  pielgrzymka się zakończyła, to dla wielu owoce będą dostrzegalne dopiero teraz, kiedy zeszli już z pielgrzymiego szlaku. Oprawę muzyczną nabożeństwa przygotowała sokołowska pielgrzymkowa grupa muzyczna.

Po Eucharystii pierwszy przewodnik grupy sokołowskiej, ksiądz Łukasz Skarżyński zaprosił wszystkich pielgrzymów pieszych i duchowych oraz sympatyków grupy na spotkanie integracyjne do sali przy kościele. Tam zebrani mogli dzielić się świadectwem przeżytej pielgrzymki, wspólnie wspominać, śpiewać oraz oglądać pamiątkowe zdjęcia. 

Nie zabrakło również upominków, jakie grupa przygotowała dla księży, w postaci kolaży zdjęć z tegorocznej pielgrzymki.
  
- Jak księża i pątnicy grupy sokołowskiej postrzegają pielgrzymowanie? - odpowiedź na to pytanie usłyszą będzie można usłyszeć już niebawem na antenie Katolickiego Radia Podlasie, w rozmowie Pawła Kryszczuka.
Wiktoria Głowacz