Pomagali na sportowo

Przy Konkatedrze w Sokołowie Podlaskim 27 czerwca 2021 r. odbył się Piknik Charytatywny dla Damianka.

 
Chłopiec ma 2 latka i zdiagnozowano u niego autoimmunologiczne zapalenie mózgu. Istnieje ogromna szansa, że Damian wyzdrowieje. Pomogą mu wlewy z immunoglobulin. Rekomendowanych jest minimum 7 wlewów. Koszt jednego to 19 000,00 zł. W niedzielę po Maszach św. można było nabyć słodkości do niedzielnej kawy przed kościołem.
Natomiast zieleń za kościołem stała się centrum rozrywki. Zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie namioty z atrakcjami oraz pyszne jedzenie – grochówka, grill, pierogi, wata cukrowa, popcorn, lody, piwo kozicowe, lemoniada. Najdłuższe kolejki były do malowania twarzy, kolorowych warkoczy oraz tatuaży. Były też konkursy z nagrodami, kręcenie balonów i fanty.
Na boisku rozgrywały się mecze małych piłkarzy. Niecodzienną atrakcją był mecz piłki nożnej o godz. 14.00. Na boisko wyszły dwie drużyny: Drużyna księży i Drużyna Urzędu Miasta Sokołowa Podlaskiego. Obie drużyny powstały specjalnie dla Damianka, na tą niedzielę. Nie  było to łatwe zadanie. Księża przybyli z różnych stron diecezji drohiczyńskiej. Mecz był emocjonujący. Duch sportu w piłkarzach, ich zaangażowanie przełożyły się na pomoc Damianowi. Mecz przyciągnął publiczność i zakończył się wygraną drużyny Urzędu Miasta wynikiem 8:6.
Podczas Pikniku udało się zebrać 28 162,61 zł, co przybliża Damianka do zdrowia. Piknik odbył się wyłącznie dzięki sponsorom i wolontariuszom. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
tekst i zdjęcia – MW