Pielgrzymka Członków Akcji Katolickiej

W dniach 24-26 maja 2024 roku Oddział Akcji Katolickiej przy parafii konkatedralnej Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Sokołowie Podlaskim odbył pielgrzymkę z udziałem 52 chętnych parafian, pod duchowym przewodnictwem opiekuna Akcji Księdza Grzegorza Ziembowskiego, do miejsc kultu religijnego na terenie Śląska.


Pielgrzymka przebiegła w radosnym różańcowym rozmodleniu przy śpiewie litanii i pieśni majowych do Matki Bożej.
Na Jasnej Górze u stóp Matki Bożej w Częstochowie wzbudzono intencje własne i powierzone o zdrowie, opiekę, Boże błogosławieństwo, zgodę oraz dobre urodzaje, o dalsze
utrzymanie ojcowizny rodzinnych gospodarstw rolnych, a także o poszanowanie chrześcijańskich zasad moralnych dla rodzin i młodego pokolenia. W Olszowej zwiedzano Park Miniatur znanych świątyń polskich, europejskich i światowych  rozproszonych na dużym terenie wśród zieleni i różnorodnym krajobrazie, gdzie podziwiać można zachowane w odpowiedniej skali budowle sakralne, m.in. Sanktuarium  Świętej Anny-na Górze Św. Anny, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Portugalii, Bazylika Mariacka w  Gdańsku, Bazylika pw. Św .Jakuba Apostoła i Św. Agnieszki w Nysie,  Bazylika Piotra i Pawła w Rzymie, Katedra Notre Dame w Paryżu, Bazylika Św. Marka w Wenecji, Katedra i Krzywa Wieża w Pizzie we Włoszech, Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie i wiele innych.
Korzystając ze stałego zakwaterowania w Domu Pielgrzyma na Górze Św. Anny i dojazdów do  miejsc pielgrzymowania była możliwość uczestnictwa w codziennej Mszy Świętej w Bazylice pw. Św. Anny.  Chodząc ścieżkami Góry, korzystając z tablic informacyjnych i miejsc widokowych podziwiać można było uroki tego terenu i poznać zmiany zachodzące w zakresie geologii i tamtejszego krajobrazu.
W Opolu poznano m.in. Genealogię Piastów Opolskich zwiedzając w kościele Franciszkanów pw. Świętej Trójcy ufundowane przez Bolko III w 1380r. kamienne sarkofagi Bolko I i Bolko II oraz dla siebie i swojej żony Anny. Obecnie w remoncie jest Katedra  Opolska. Zachwyca także kunszt rozbudowanego w XVIII wieku, okazałego z 99 wieżami i wieżyczkami Zamku w Mosznej, wyposażonego m.in. w kaplicę wraz  z otaczającym Zespołem Pałacowo Parkowym,  ścieżkami spacerowymi, fontannami i oczkami wodnymi oraz okazałymi drzewami i wieloletnimi  rododendronami.
 W niedzielę, po Mszy Świętej w Bazylice na Górze Św. Anny, w drodze powrotnej do domu: w Zduńskiej Woli pielgrzymi poznali dom rodzinny błogosławionego O. Maksymiliana Marii Kolbego, a w miejscowości Tum k. Łęczycy  XII wieczną Kolegiatę, jeden z zabytków architektury romańskiej, z relikwiami I stopnia Św. Jana Pawła II oraz bł. O. Maksymiliana Marii Kolbe.
Pielgrzymi wyrazili zadowolenie z udziału w pielgrzymce i zachęcali do organizowania kolejnych.