Pielgrzymka Akcji Katolickiej - 23.09.2018

W niedzielny poranek 23 września 2018 r. wyruszyliśmy w pielgrzymkę autokarową w okolice Białegostoku. Mimo wczesnej pory wszystkim dopisywał humor i dobre nastawienie. Towarzyszyła nam wyśmienita atmosfera, dzięki wspólnej modlitwie i śpiewie z kapłańskim błogosławieństwem ks. Łukasza Grabowskiego.
Trasa wycieczki rozpoczęła się od Sanktuarium Matki Bożej Królowej Młodzieży w Płonce Kościelnej. Tam zapoznaliśmy się z jego historią, szczególnie ze słynącym z cudów obrazem Maryi, namalowanym przez Teodora Łosickiego w 1658 roku. Udaliśmy się też do pobliskiego źródełka, aby nabrać cudownej wody. Zachwyceni postawą parafian w Płonce Kościelnej oraz wzmocnieni modlitwą przed cudownym obrazem, wyruszyliśmy do Grabówki do kościoła Św. Michała Archanioła. Tam po Mszy Świętej, kapłan udzielił nam błogosławieństwa relikwiami Św. Charbela - za wstawiennictwem, którego są liczne uzdrowienia. Mieliśmy możliwość indywidualnego ich ucałowania, które zwyczajowo odbywa się w czwartki. Relikwie Świętego zostały przywiezione do Grabówki w 2013 r. i są relikwiami I stopnia i jednymi z nielicznych w Polsce. Jako ostatni punkt wycieczki obraliśmy piękne zabytkowe miasteczko – Tykocin, w którym mieliśmy okazję zwiedzić z udziałem przewodników: synagogę, odrestaurowany zamek, plac Czarnieckiego i zabytkowy kościół. Pielgrzymkę zakończyliśmy obiadem w restauracji ,,Zamkowej”. Nastapił jednak czas powrotu do rodzinnego miasta. W wyśmienitych humorach, dzieląc się wrażeniami snuliśmy plany na temat następnej wycieczki, na która już teraz zapraszamy.
Więc, jeżeli lubisz poszerzać swoje horyzonty oraz nawiązywać nowe znajomości to serdecznie zapraszamy do udziału w następnej wyprawie, o której szczegółach poinformujemy już niedługo.