Opłatek Domowego Kościoła Diecezji Drohiczyńskiej - 11 stycznia 2019

Zwyczaj łamania się opłatkiem i urządzanie uroczystości „opłatkowej” w okresie Bożego Narodzenia jest pięknym i wymownym zwyczajem życia chrześcijańskiego w Polsce, który należy podtrzymywać i pielęgnować. (ks. F. Blachnicki)
W atmosferze  wzajemnego zaufania, ogromnej  życzliwości i pełnej radości  bożonarodzeniowej - 11 stycznia 2019 roku w Sokołowie Podlaskim odbyło się  świąteczne spotkanie  opłatkowe rodzin Domowego Kościoła Diecezji Drohiczyńskiej. W uroczystości wzięło udział około 250 osób małżonków wraz ze swymi  pociechami z całej naszej diecezji. O godzinie 9. 30 wszyscy zgromadzili się w sokołowskiej konkatedrze, aby podczas uroczystej Mszy świętej sprawowanej w intencji rodzin pod przewodnictwem ks. bp Tadeusza Pikusa – ordynariusza Diecezji Drohiczyńskiej, dziękować  za liczne łaski otrzymane od Boga i prosić o błogosławieństwo w codziennej służbie drugiemu człowiekowi. Wszystkich powitała para rejonowa Elżbieta i Wiesław Gdula. Podczas homilii ksiądz biskup mówił o ważnej roli małżeństwa w służbie Bogu i  ludziom.
Druga część uroczystości miała miejsce w sali weselnej „Forest”. Wszystkich uczestników spotkania w  atmosferę świąteczną  wprowadził zespół wokalno – taneczny  „Sokołowianie” pod dyrekcją pani Iwony Kopiwody.  Członkowie Domowego Kościoła wysłuchali przepięknych kolęd i pastorałek. Następnie życzenia świąteczne wszystkim złożył ksiądz biskup Tadeusz Pikus z przesłaniem do małżonków, aby się wzajemnie miłowali i aby ich miłość wyznaczała azymut codziennego życia rodzinnego. Nie mogło zabraknąć ciepłych słów życzeń wypowiedzianych przez ks. kan. Piotra Arbaszewskiego - moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła  i pary diecezjalnej DK – państwa Agnieszkę i Grzegorza Pawelców z Sokołowa Podlaskiego. Uroczystość uświetnili swoją obecnością księża, którym w sposób szczególny leży na sercu dobro rodzin i małżonków – ks. prałat Andrzej Krupa – proboszcz parafii Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim, ks.dr Jarosław Błażejak – diecezjalny moderator Ruchu Światło Życie, ks. dr Tomasz Szmurło i ks. Adam Pańczuk.
Atmosfera wzajemnej życzliwości, serdeczności oraz brzmienie kolęd, blask choinki i trzask łamanego opłatka pozostanie w sercach członków Domowego Kościoła i ich gości na długo, być może na cały rok, do następnego świątecznego spotkania.

Fotorelacja ze spotkania: